П`ятниця, 29.03.2024, 14:27

Головна » 2017 » Березень » 24 » 24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом.
24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Майже третина населення земної кулі інфікована мікобактеріями туберкульозу. Щорічно в світі на туберкульоз захворюють 7 – 10 млн. чоловік. Загальна кількість хворих у світі досягає 50 – 60 млн. Це дещо більше від усього населення України чи Франції.

З 1995 р. в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Сьогодні епідемічний стан спостерігається не тільки в Україні, але й у багатьох країнах світу, насамперед у тих, де низький рівень життя. До них віднесені всі посткомуністичні країни, більшість країн Африки і Азії.

Туберкульоз – проблема соціальна, яка віддзеркалює соціально-економічний стан країни, культурно-освітній рівень та благополуччя населення, ступінь розвитку охорони здоров’я, у тому числі і фтизіатричної служби.

Сьогодні в Україні зареєстровано 675382 хворих на туберкульоз, що дорівнює 1,4 % від усієї чисельності населення країни.

Щороку туберкульоз забирає набагато більше життів (80,7 %), аніж всі інші інфекційні та паразитарні хвороби разом взяті.

Порівняно із СНІДом чи деякими іншими небезпечними хворобами туберкульоз має ту особливість, що ймовірність заразитися туберкульозом набагато більша, аніж іншими інфекціями, бо туберкульоз – це повітряно-крапельна і повітряно-пилова інфекція. Достатньо побувати із заразним хворим у будь-якому транспорті (трамваї, літаку тощо), щоб заразитися.

Один хворий на туберкульоз може інфікувати в середньому 10–15 здорових осіб, а якщо він знаходитиметься в школі, театрі чи в громадському транспорті, то більше. Це сприяє значному поширенню туберкульозу. Ось чому Всесвітня Організація Охорони Здоров’я в 1993 році проголосила туберкульоз глобальною небезпекою. Останнім часом щороку 24 березня всі країни світу відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

24 березня у НВК «Ковалівська гімназія» було проведено загальношкільний захід приурочений проблемі туберкульозу в Україні та світі. Учнями гімназії було переглянуто комп’ютерну презентацію «Що необхідно знати про туберкульоз» та відеофільм «Мандрівка», прослухано лекцію шкільної медсестри Зубченко Лариси Миколаївни про небезпеку даної недуги та боротьбу з нею.

Переглядів: 655 | Додав: zaza | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2017  »