Середа, 24.04.2024, 03:08

Головна » 2015 » Березень » 15 » Шевченківські читання
Шевченківські читання

11 березня 2015 року у НВК «Ковалівська гімназія» відбулися шевченківські читання серед учнів 5-11 класів під керівництвом вчителя української мови та літератури Бургело Галини Іванівни, приурочені 201-ій річниці з Дня народження великого Кобзаря України Тараса Григоровича Шевченка.

Захід проведений традиційно у ході проектів «Жива нитка» та «Дитина, родина, нація, Україна.

Мета заходу – виховувати майбутнє покоління у дусі патріотизму, національної свідомості і гідності.

В ході навчального заходу учнями було переглянуто театралізовану постановку уривку поеми Т.Шевченка «Гайдамаки», поставлену учнями 10 класу, та прослухано вірші самого Кобзаря та присвячену йому поезію, авторами якої були як учні гімназії так і відомі поети.

Після проведення заходу Звіздецька Л.П., та Бургело Г.І. нагадали учням про обов’язок кожного українця – знати вірші Т.Шевченка. І наголосили словами І.Я Франка: «Він був селянський син і став князем в царстві духа. Він був кріпак і став великою силою в громаді людських культур. Він був простак і відкрив професорам і вченим новіші і свобідніші степені. Він терпів десять літ від російської воєнщини, а зробив більше для свободи Росії, ніж десять побідних армій.

Доля переслідувала його ціле життя, та не покрила іржею золота його душі, не обернула його любові до людства в ненависть, ані його віри – в розпуку.

Доля не щадила йому страждань, але не стримала  його радості, що била здоровим джерелом життя.

Та найкращий, найцінніший дар доля дала йому ах по смерті – невмирущу славу і вічну нову насолоду, яку дають його твори мільйонам людських сердець».

Переглядів: 825 | Додав: zaza | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2015  »