Історія України містить чимало як трагічних так і радісних сторінок, які тісно взаємопов’язані між собою та йдуть одна поруч із іншою. Однією з таких – є проголошення Україною незалежності, соборності та поруч із цим – трагедія під Крутами.
23 січня вчителем історії Бондаренко Галиною Богданівною було проведено виховний захід, приурочений Дню Соборності та Свободи України, а 27 січня - вшанування жертв битви під Крутами. Мета заходів – ознайомити учнів із героїчною історією українського народу, виховати у них любов та шану до історичного минулого рідного краю, сформувати почуття патріотизму та національної гідності, громадянської активності та принципу толерантності, що передбачає інтегрованість українців з європейським та світовим простором.
Під час заходів було прослухано матеріал та переглянуто ряд відеороликів, які документально підтверджували дані історичні події.
Завершуючи заходи, Бондаренко Г.Б. відзначила, що і об'єднавча акція 1919 року і бій під Крутами залишили глибинні згадки в пам'яті українського народу, свідченнями яких стали січневі події 22 січня 1990 року, коли мільйони українців, взявшись за руки, вишикувалися в справжній живий людський ланцюг, що розтягся від Києва до Львова, єднаючи Схід і Захід України та відзначаючи День Соборності - день своєї української єдності та свободи, а жертовність студентів під Крутами вкотре довела, що українці – це великий непоборний народ, який хоче жити в вільній незалежній Україні «…від Сяну до Дону», який «…в ріднім краю панувати» не дасть нікому.
|