Меню сайту
Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
Безсполучникове складне речення.Розробила: Варава Л.В. Тема: Безсполучникове складне речення. Смислові
відношення між простими реченнями. Мета: поглибити знання про безсполучникове складне речення та
смислові відношення між простими реченнями в його складі; формувати вміння
визначати граматичні основи та смислові відношення між частинами безсполучникового складного речення;
виховувати патріотичні почуття, любов до рідного краю; удосконалювати навички
правильного інтонування безсполучникових складних речень; розвивати логічне
мислення, пам’ять усне й писемне мовлення. Тип уроку: урок вивчення нового
матеріалу.
Обладнання: комп’ютер, підручник, Хід уроку
1.
Підготовка до сприймання
нового матеріалу. ( на дошці «будуємо» піраміду «Складне
речення», коментуємо її.)
Складне речення Сполучникове
Безсполучникове Складносурядне складнопідрядне 2.Оголошення теми і мети уроку 3.Представлення учительського
проекту 4.Учні отримують картки – таблиці,
аналізують їх(робота в парах) - які смислові відношення можуть
бути між простими реченнями у складному безсполучниковому
однорідними простими? -а які смислові відношення можуть
бути піж простими неоднорідними реченнями? - чи звернули ви увагу, які розділові знаки стоять між простими реченнями у
скл. безсп.? - чи можемо ми визначити від чого залежить
вживання розділових знаків у скл. безсп.? (від смислових відношень та
інтонації) 5.
Робота з підручником Вправа 183 6.Робота біля дошки. Вже тиха осінь ходить б..регами, на вербах трусить листячко
руде.(Л.Костенко) одночасність.
Сонце зайшло, ст..пові озера стали на якийсь час темно(червоними) (О.Гончар).послідовність До мови доторкнешся –
м..якше м..яких вона тобі здається.(П.Тичина)умовні. ( пояснити смислові відношення між простими
реченнями, обґрунтувати орфограми за методом ПРЕС) 7. Творче завдання Скласти і записати безсполучникові речення, використовуючи наведені слова
як підмети окремих частин. Скласти схеми цих речень. 1.Сонце, ліс. 2.Природа,
людина. 3. Ранок, птахи. 8.Пояснювальний диктант 1.Попрощалось ясне сонце з чорною землею, виступає круглий місяць з сестрою
зорею.(Т.Шевченко) послідовність. 2.Літа орел, літа сизий попід небесами, гуля Максим, гуля батько степами ,
лісами.(Т.Шевченко) зіставлення. 3.То не хмара – біла пташка хмарою спустилась.(Т.Шевченко)протиставлення. 4.Зайде сонце – Катерина по садочку ходить.(Т.Шевченко) часові. 5.Я сьогодні забарилась: батько занедужав.(Т.Шевченко)причина. 9.Підведення підсумків уроку. - Що ми вивчили на уроці? - яке речення називається складним
безсполучниковим? - На які дві групи поділяються скл. безсп. Речення за характером смислових
зв’язків? - Якою може бути інтонація у скл. безсп. Реченнях? -які розділові знаки можуть використовуватися у скл. безсп.реченнях?( Метод
МІКРОФОН) 10.Оцінювання 11.Домашнє завдання.( пропоную виписати 6 безсполучникових речень із творів Т.Шевченка. з
різними смисловими зв’язками між простими реченнями) |
Фейсбук
Захист дітей
Відеопрезентація
Пошук
Календар
Архів записів
Друзі сайту
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||