П`ятниця, 26.04.2024, 04:05

Головна » 2013 » Листопад » 15 » День української писемності
День української писемності

Як хочеш, друже, шану всюди мати,

Навчися рiдну мову шанувати.

Вона – твоє обличчя, твоя доля.

На це була свята Господня воля.

14 листопада 2013 року у НВК «Ковалівська гімназія» відбувся відкритий виховний захід учнів 7-х класів під
керівництвом
педагога-організатора  Бондаренко Галини Богданівни, та завуча з ВР Звіздецької Людмили Петрівни приурочений дню української писемності та мови

Захід проведений традиційно у ході проекту «Жива нитка»

Мета ознайомити учнів із виникненням писемності; показати красу й багатство рідної мови, її різноманітні можливості, довести, що рідна мова - це духовна святиня, найбільший і найдорожчий наш скарб; сприяти розширенню словникового запасу школярів.

В ході виховного заходу учнями було переглянуто комп'ютерну презентацію, прослухано історичний матеріал, про виникнення письма у світі та Україні, зокрема, про створення кириличного алфавіту, та як змінювався з часом матеріал для письма. Було згадано також  Кирила і Мефодія, Нестора Літописця, Івана Котляревського та Тараса Шевченка, як основоположників слов'янської писемності та української літературної мови.

Після проведення заходу Бондаренко Г.Б. нагадала учням про обов’язок кожного громадянина України великого і маленького  знати рідну мову. наголосивши, що кожна людина, яка поважає себе, країну, мову, не буде калічити своєї мови, бо вихована людина говорить грамотно і красиво, навіть про найбуденніші речі, бо мова не ділиться на святкову і буденну.

Переглядів: 733 | Додав: zaza | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2013  »