П`ятниця, 26.04.2024, 20:41

Головна » 2018 » Жовтень » 16 » ​​​​​​​Хортиця – духовний символ України
​​​​​​​Хортиця – духовний символ України

«Чиспиш, чичуєш, брате Луже?
Хортице! сестро?
»
Загула
Хортиця з Лугом:
«Чую! чую!»
І Дніпрукрили байдаки,
І заспіваликозаки:

Т.Г.Шевченко «Гамалія»

Хортицянайбільшийострів на Дніпрі. Він з давніх-давенприваблювавдослідників і мандрівниківсвоєютаємничоювеличчю і красою. Про ньогоскладалилегендидавні греки (12 подвигів Геракла), згадував у Х століттівізантійськийімператорКостянтинБагрянородний, а відомийукраїнськийдослідникЗапорізькоїСічіакадемікДмитроЯворницькийписав про Хортицю: «тут Дніпроздається таким диким, і разом з тимвеличним і чарівним, щомимоволізвертає на себе увагулюдини, вселяє в неїводночас і страх до себе і якесьсвященнеблагоговіння».

Саме тут, на даномуострові і виникінститутзнаменитихкозаків-характерників, яких не брала ні куля, нішабля.

12 жовтня 2019 року напередодні Дня українського козацтва у НВК «Ковалівська гімназія» вчителем історії Бондаренко Галиною Богданівною було проведено виховний захід для учнів закладу – «Хортиця – духовний символ України». Діти переглянули комп’ютерну презентацію з однойменною назвою та дізналися історію Хортичого острова, почули легенди пов’язані з даним місцем, отримали інформацію про народи які заселяли його з найдавніших часів та про роль Хортиці як духовного символу України з часів палеоліту по теперішній час.

М. Т. Рильський писав: «Хто не знаєсвогоминулого, той не вартиймайбутнього, хто не відає про славу своїхпредків, той сам не вартийпошани». Маємо надію, що наші вихованці знатимуть і поважатимуть рідну історію і гордо називатимуться українцями.

Переглядів: 448 | Додав: zaza | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2018  »