П`ятниця, 26.04.2024, 17:01

Головна » 2017 » Лютий » 22 » Міжнародний день рідної мови.
Міжнародний день рідної мови.

Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова;
І в голосі яснім ім’я твоє
Просяє, наче зірка світанкова.

Д. Павличко

21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

Головна декларована мета дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.

Дане свято можуть відзначати носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення. У деяких мов не залишається живих носіїв, тому одним з методів порятунку лінгвістичного багатства планети експерти називають вивчення іноземних мов.

21 лютого в НВК «Ковалівська гімназія» було проведено захід приурочений Міжнародному Дню рідної мови. Учні переглянули комп’ютерну презентацію «О мово, душа голосна України», дізналися про історію Міжнародного дня рідної мови, прослухали пісню Андрія Кузьменка (Скрябін) («Сам собі країна» Нестидайся – то твоя земля. Не стидайся – то Україна).

Переглядів: 606 | Додав: zaza | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2017  »